baner3

Maszyny z serii CURSIFTOURNEVIS ONE to rozwiązanie skuteczne przez ekonomiczne i proste.

Celem zaprojektowania tej rodziny był minimalizm w doborze konstrukcji mechanicznych i elektronicznych. 

Standardowo wyposażona jest w jedną głowicę o napędzie pneumatycznym. W ramach rozszerzenia można dołożyć kolejne narzędzia.

Praca z kilkoma głowicami  pozwala podwoić wydajność produkcji, a jest to dobre rozwiązanie jeśli produkt ma miejsca przeznaczone na połączenia w regularnych odstępach.

Ograniczenie takie wynika ze sposobu poruszania głowic, które przez cały czas są fizycznie w jednakowej odległości, a zmiana rozstawienia następuje manualnie jedynie w ramach przezbrojenia przygotowania maszyny do zmiany produkcji na inny produkt.

 

.

Maszyny z serii CURSIFTOURNEVIS 2 to rozwiązanie do skomplikowanych zadań produkcyjnych.

System sterowania maszyną składa się z kilku mikroprocesorów współpracujących ze sobą w celu wywiązania się z powierzonego zadania.

Elementy mechaniczne są bardziej zaawansowane i wyrafinowane.

Maszyna w wersji podstawowej posiada dwie głowice, które same potrafią przez cały czas pracy automatycznie zmieniać odległość między sobą.

Pozwala to na uruchomienie produkcji produktów o nieregularnym położeniu punktów montażowych, przy jednoczesnym optymalnym obciążeniu równie rozłożoną pracą.

Konstrukcja głowic sama w sobie jest oddzielnym systemem sterowania a główny napęd jest elektryczny co pozwala dostarczać więcej mocy przy pracy.

 

01 październik 2023

  • Roboty igus w przemyśle pakującym

    Podnoszenie, opuszczanie, wyciąganie, skanowanie, segregacja – to powtarzalne zadania, które robotom nie sprawiają żadnych problemów. Bez względu na to, czy czynności te wykonują przegubowe ramiona robotów, roboty typu delta czy roboty kartezjańskie – igus oferuje wszystkie trzy rozwiązania kinematyczne, jako rozwiązania Low Cost Automation.

  • Studium Przypadku – Automatyzacja przenoszenia wafelków do lodów w przemyśle spożywczym

    Nasza najnowsza opowieść z obszaru automatyzacji procesów spożywczych to historia producenta szeroko rozumianych wyrobów cukierniczych, który postanowił przejść na wyższy poziom efektywności procesowej. Przed firmą Pneumat System stanęło wyzwanie stworzenia planu automatyzacji procesu przenoszenia delikatnych wafelków do lodów. Dotychczas pracę tę wykonywał pracownik ręcznie, ale teraz nadszedł czas na zmiany!

  • ASTOR i AGH w Krakowie z umową o współpracy. Biznes dla nauki – nauka dla biznesu

    Współdziałanie edukacji z biznesem to nowe możliwości. Łączy ono wiedzę z praktycznym doświadczeniem oraz transferuje najnowsze technologie i informacje o nich do akademickiej dydaktyki. Umowa podpisana 28 września 2023 r. przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz firmę ASTOR to przykład budowania synergii między sektorem gospodarczym a środowiskiem naukowym.

  • Silniki miniaturowe jako siła napędowa intralogistyki

    Dysponowanie odpowiednimi konstrukcjami transportowymi w intralogistyce to kluczowy warunek, jaki muszą spełnić wszystkie branże, aby wytrzymać przyszłą presję ze strony konkurencji. Podstawą stosowania tych rozwiązań jest wszechstronna automatyzacja, której nie udałoby się osiągnąć bez całej armii potężnych silników miniaturowych.a

  • Anexpo 2024 – wyjątkowe spotkanie dla branży automatyki przemysłowej w Pradze

    Targi branży automatyki przemysłowej z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem dystrybutorów, integratorów, specjalistów działów utrzymania ruchu, inżynierów z całego świata. Jedno jest pewne, jeśli zależy ci na wymianie wiedzy, relacjach biznesowych nie może opuścić kolejnej edycji ANEXPO. Tym razem, bookujemy bilet do Pragi.

  • Elementy i urządzenia identyfikacji przemysłowej

    Skutecznie działający system automatycznej identyfikacji przemysłowej ma kluczowe znaczenie, zarówno podczas produkcji, w trakcie procesów logistycznych, jak i bezpośrednio przy końcowej sprzedaży towarów. W życiu codziennym, z systemami tego typu najczęściej spotykamy się w sklepach. Są to powszechnie wykorzystywane kody kreskowe lub matrycowe, a także wykorzystywane w handlu do zabezpieczenia towarów systemy identyfikacji radiowej. Oczywiście, systemy te stosowane są też “na produkcji”.

  • Niestandardowe podejście inkubatorem innowacji i wdrożeń

    O trendach i priorytetach biznesowych oraz technologicznych, wsparciu w pozyskiwaniu środków na realizację wysokowartościowych projektów przy ograniczonych budżetach wewnątrzzakładowych i stymulowaniu kooperacji przemysłowo-naukowej w oparciu o wzajemny transfer wiedzy i korzyści mówi Grzegorz Putynkowski, prezes Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu.

Free Joomla! templates by AgeThemes