baner

Maszyny z serii CURSIFTOURNEVIS ONE to rozwiązanie skuteczne przez ekonomiczne i proste.

Celem zaprojektowania tej rodziny był minimalizm w doborze konstrukcji mechanicznych i elektronicznych. 

Standardowo wyposażona jest w jedną głowicę o napędzie pneumatycznym. W ramach rozszerzenia można dołożyć kolejne narzędzia.

Praca z kilkoma głowicami  pozwala podwoić wydajność produkcji, a jest to dobre rozwiązanie jeśli produkt ma miejsca przeznaczone na połączenia w regularnych odstępach.

Ograniczenie takie wynika ze sposobu poruszania głowic, które przez cały czas są fizycznie w jednakowej odległości, a zmiana rozstawienia następuje manualnie jedynie w ramach przezbrojenia przygotowania maszyny do zmiany produkcji na inny produkt.

 

.

Maszyny z serii CURSIFTOURNEVIS 2 to rozwiązanie do skomplikowanych zadań produkcyjnych.

System sterowania maszyną składa się z kilku mikroprocesorów współpracujących ze sobą w celu wywiązania się z powierzonego zadania.

Elementy mechaniczne są bardziej zaawansowane i wyrafinowane.

Maszyna w wersji podstawowej posiada dwie głowice, które same potrafią przez cały czas pracy automatycznie zmieniać odległość między sobą.

Pozwala to na uruchomienie produkcji produktów o nieregularnym położeniu punktów montażowych, przy jednoczesnym optymalnym obciążeniu równie rozłożoną pracą.

Konstrukcja głowic sama w sobie jest oddzielnym systemem sterowania a główny napęd jest elektryczny co pozwala dostarczać więcej mocy przy pracy.

 

11 wrzesień 2024

  • Klienci Endress+Hauser Polska wśród najbardziej zadowolonych

    Endress+Hauser znalazł się w gronie 10% firm z Europy Wschodniej najlepiej ocenianych przez swoich klientów. Przeprowadzone przez pracownię Kantar badania pokazały, że aż 93% z nich uważa firmę za godnego zaufania partnera biznesowego w perspektywie długoletniej współpracy. Wyniki przeprowadzonego badania są dla Endress+Hauser potwierdzeniem skuteczności podejścia Customer Centric w relacjach z klientami.

  • Sterowniki programowalne

    Sterowniki programowalne stanowią podstawowe komponenty systemów sterowania w automatyce przemysłowej. Mimo rozwoju i popularyzacji bardziej zaawansowanych urządzeń, czyli komputerów przemysłowych, pozycja sterowników programowalnych wydaje się być niezagrożona, a one same wciąż ewoluują i dostosowują się do postępu technologicznego, np. przez zwiększanie wydajności. Dzięki swojej elastyczności sterowniki programowalne znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, a także w automatyce budynkowej, energetyce i transporcie.

  • SUNEX ma umowę z NCBiR na dofinansowanie zasobników kompozytowych

    SUNEX i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) podpisali umowę na dofinansowanie projektu autorskiej technologii wytwarzania kompozytowych zbiorników CWU w instalacjach grzewczych opartych na OZE.

  • ZiMo – elastyczna komórka robota

    ZiMo to doskonałe rozwiązanie do niedrogiej i nieskomplikowanej automatyzacji procesów dla małych, średnich i zmiennych linii produkcyjnych. Elastyczna komórka robota Zimmer Group ułatwia pierwsze kroki w automatyzacji dzięki szybkiemu uruchomieniu i intuicyjnej obsłudze. ZiMo zapewnia wsparcie tam, gdzie potrzebna jest pomocna dłoń – w montażu, zadaniach pick & place czy szkoleniach. Firma oferuje bogaty wybór różnego wyposażenia, dzięki czemu można stworzyć kompletny system dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  • Łatwość i swoboda użytkowania czujników Leuze

    Dzięki regulowanej szerokości fali dźwiękowej oraz niewielkiej martwej strefie nowe czujniki ultradźwiękowe Leuze z serii 420B i 412B mogą być wykorzystywane do wielu różnych zastosowań.Nowa seria 420B firmy Leuze obejmuje kompaktowe czujniki ultradźwiękowe w obudowach prostopadłościennych. Niezawodnie wykrywają one nawet błyszczące, odblaskowe, bardzo ciemne lub przezroczyste powierzchnie, a jak również ciecze.

  • Case study firmy BSK-TECH. Elementy Elesa+Ganter w urządzeniu do nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil

    Branża motoryzacyjna dynamicznie się zmienia, przez co wymusza na producentach samochodów wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Prężny rozwój tego sektora nie byłby możliwy, gdyby nie specjalistyczne urządzenia, które produkują części oraz podzespoły.

  • Transformacja: przygotowanie inżynierii na przyszłość

    Myślenie na dużą skalę, ale zaczynanie od małych kroków - to często rozsądny krok, który należy podjąć, aby odnieść sukces.Eplan Forum - Eplan Forum jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych dzieleniem się wiedzą i wymianą doświadczeń na całym świecie w zakresie zautomatyzowanej inżynierii, okablowania maszyn i integracji ERP/PDM.

Free Joomla! templates by AgeThemes