• Prawny wymiar metody Agile

  Agile jest popularnym od kilku lat sposobem prowadzenia projektów, wywodzącym się z branży informatycznej. Po raz pierwszy został zdefiniowany w Manifeście Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania (Manifesto for Agile Software Development) przygotowanym przez 17 osób ze środowiska informatycznego podczas pobytu na nartach w Utah w 2001 r.

 • Targi ITM nie zwalniają tempa

  Strefa start-upów, oferta programowa dla sektora MSP – to tylko niektóre z nowości jakich można spodziewać się w najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabraknie także sprawdzonych pozycji w programie wydarzeń. Zapowiadanego w mediach kryzysu w przemyśle na razie nie widać w rynkowych tendencjach. Spowolnienia nie odzwierciedlają również targi ITM.

 • Nagroda Główna za Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019 dla WObit

  Firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019 za robota mobilnego MOBOT AGV FlatRunner MW Light.

 • Systemy zarządzania produkcją

  Systemy MES (Manufacturing Execution System), czyli systemy zarządzania produkcją lub, jak się je również często nazywa, systemy realizacji produkcji, to systemy, które mają na celu dostarczenie informacji potrzebnych do optymalizacji wszystkich operacji produkcyjnych – począwszy od procesu zamówienia, aż do etapu dostarczenia gotowych produktów. Bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa.

 • LUMENexpo 2019 zakończone sukcesem

  Spotkanie nauki i praktyki podczas tegorocznego LUMENexpo zakończyło się wieloma kontaktami biznesowymi.

 • W fabryce Unilever w Katowicach coboty przyspieszają proces paletyzacji

  Sześć cobotów Universal Robots pracuje w katowickiej fabryce Unilever, jednego z największych na świecie producentów w branży FMCG i właściciela około 400 marek dostarczanych do 190 krajów. Całkowita automatyzacja paletyzacji z wykorzystaniem cobotów zwiększyła wydajność procesu i pozwoliła na przesunięcie pracowników do bardziej wartościowych zadań. Szacowany okres zwrotu z inwestycji w roboty współpracujące UR w Unilever to około 12 miesięcy.

 • Czy wystarczy energii?... Jak skutecznie poprawiać efektywność energetyczną?

  Energia jest warunkiem rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego świata. Poziom i dynamika zużycia energii elektrycznej zależy przede wszystkim od liczby mieszkańców, stopnia rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego oraz struktury i efektywności użytkowania energii. Wdrożenie odpowiednich rozwiązań może przyczynić się do znaczącego obniżenia tego zużycia.

Filtrowanie tematów

Free Joomla! template by Age Themes