• Łatwe pozycjonowanie

  Simplified Motion Series łączy prostotę pneumatyki z zaletami automatyzacji elektrycznej. Zintegrowane napędy tego typu są doskonałą alternatywą dla wszystkich użytkowników, którzy szukają rozwiązań elektrycznych do bardzo prostych zadań ruchu i pozycjonowania, ale bez skomplikowanego uruchamiania charakterystycznego dla tradycyjnych napędów elektrycznych.

 • Centrum Inżynieryjne nowym partnerem programu COPA-DATA Partner Community

  Mamy zaszczyt poinformować, iż firma Centrum Inżynieryjne, posiadająca niezwykłą historię oraz ogromne doświadczenie jako integrator systemów automatyki przemysłowej, dołączyła do naszego partnerskiego programu COPA-DATA Partner Community, który w swoich szeregach posiada już wiele znanych firm nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

 • SABUR Virtual IoT Day. Bezpłatna, wirtualna konferencja dla pasjonatów, teoretyków i praktyków rozwiązań IoT.

  Eksperci z kraju i z zagranicy. Różnorodne tematy. Nieszablonowe rozwiązania. Ciekawe Case study. 

 • Zmieniający się rynek w „nowej normalności” wymaga elastycznych rozwiązań w branży spożywczej

  Pierwsze półrocze tego roku dobitnie pokazało jak ważna dla przemysłu jest elastyczność produkcji i możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się potrzeb rynku, czy wręcz przystosowania do produkcji kompletnie nowego asortymentu, np. takiego, jak płyn do dezynfekcji rąk w miejscu, gdzie dotychczas wytwarzano piwo. Dzięki cyfryzacji zakładów i zastosowaniu rozwiązań z zakresu zarządzania produkcją wsadową oraz recepturami, takie dostosowanie jest możliwe.

 • Utwory techniczne – szczególna kategoria dzieł chronionych prawem autorskim

  Prawo autorskie intuicyjnie kojarzone jest z ochroną utworów artystycznych czy literackich. To wrażenie jest w pełni uzasadnione, jeżeli weźmie się pod uwagę, że prawo autorskie powstawało właśnie z myślą o ochronie rezultatów działalności malarskiej, rzeźbiarskiej czy pisarskiej. Z biegiem czasu do „grona” utworów zaczęto zaliczać dzieła naukowe, by wreszcie zwrócić uwagę na dzieła z dziedziny techniki. Przyznanie ochrony na gruncie prawa autorskiego rezultatom myśli technicznej nie odbyło się bez oporów. Nawet dzisiaj nie brakuje poglądów, które odmawiają tym rezultatom cech twórczej i indywidualnej działalności. Takie poglądy nie znajdują uzasadnienia.

 • Wirtualna wystawa Endress+Hauser w Twoim domu lub biurze

  W czasach pandemii, gdy odwołano większość targów oraz konferencji branżowych, coraz trudniej jest spotkać się i porozmawiać twarzą w twarz z klientami. Szwajcarski producent aparatury kontrolno-pomiarowej oraz usług dla przemysłu, stworzył zupełnie nowe rozwiązanie, które pozwala w bezpieczny sposób skrócić ten dystans.

 • O uldze na robotyzację podczas II Konferencji Smart Warehouse

  Ministerstwo Rozwoju, przedstawiając projekt nowej ulgi podatkowej na robotyzację, rozpaliło wyobraźnię inwestorów i dostawców nowych technologii. Zgodnie z zapowiedzią rządu już od nowego roku przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na rzecz automatyzacji stanowiska pracy. Tego, jak skorzystać z tej preferencji podatkowej dowiedzieć się będzie można podczas II Konferencji Smart Warehouse, odbywającej się w ramach targów Modernlog 4 i 5 listopada br. w Poznaniu. 

Filtrowanie tematów

Free Joomla! template by Age Themes