baner4

Seria maszyn CURSIFTOURNEVIS 2

Maszyny z serii CURSIFTOURNEVIS 2 to rozwiązanie do skomplikowanych zadań produkcyjnych.

System sterowania maszyną składa się z kilku mikroprocesorów współpracujących ze sobą w celu wywiązania się z powierzonego zadania.

Elementy mechaniczne są bardziej zaawansowane i wyrafinowane.

Maszyna w wersji podstawowej posiada dwie głowice, które same potrafią przez cały czas pracy automatycznie zmieniać odległość między sobą.

Pozwala to na uruchomienie produkcji produktów o nieregularnym położeniu punktów montażowych, przy jednoczesnym optymalnym obciążeniu równie rozłożoną pracą.

Konstrukcja głowic sama w sobie jest oddzielnym systemem sterowania a główny napęd jest elektryczny co pozwala dostarczać więcej mocy przy pracy.

 

26 maj 2024

 • Nowoczesne rozwiązania dla produkcji małoseryjnej i prototypowej SMT

  Wprowadzenie linii produkcji małoseryjnej i prototypowej SMT stanowi kluczowy element weryfikacji projektu urządzenia przed rozpoczęciem produkcji wielkoseryjnej. Szybkie i poprawne wykonanie prototypu jest integralną częścią procesu od projektu działu R’n’D do finalnego produktu trafiającego na rynek Nowoczesne, wydajne i atrakcyjne cenowo rozwiązania umożliwiają stworzenie w przedsiębiorstwie niezależnego zaplecza urządzeń dedykowanych do montażu SMT

 • Cyfrowe przywództwo 4.0 – jak przeprowadzić zmianę?

  W erze cyfryzacji i szybkich zmian technologicznych, rola przywódcy biznesowego ewoluuje, adaptując się do nowych wyzwań i możliwości. Cyfrowe przywództwo 4.0 odnosi się do nowej generacji liderów, którzy są nie tylko świadomi roli technologii w przekształcaniu biznesu, ale także potrafią wykorzystać jej potencjał, aby prowadzić swoje organizacje przez gęstą dżunglę cyfrowej transformacji.

 • Nowe switche do automatyki budynkowej

  Na ostatnich Targach w Hannoverze Phoenix Contact zaprezentował i wprowadził do swojej oferty dwa nowe rozwiązania – niezarządzalne switche dedykowane do szaf sterowniczych REG. Dostępne są dwie wersje:

  • FL Switch 1108 REG
  • FL Switch 1104-4POE REG

  Oba modele przesyłają sygnały z prędkością Gigabitową, co pozwala na dystrybucję bardzo dużych paczek danych np. sygnałów z kamer monitoringu, sygnałów do oświetlenia, czy przeciw pożarowych. Specjalna konstrukcja obudowy umożliwia ukrycie pod osłoną czterech (z ośmiu) portów Ethernetowych – chroniąc tym samych przez niepowołanym dostępem.

  Jeśli w danej aplikacji budynkowej zaplanowano, że część urządzeń będzie zasilanych tylko jednym przewodem Ethernetowym (brak konieczności rozprowadzania kabli zasilających – niższe koszty), można zastosować wersję FL Switch 1104-4POE REG. Cztery porty PoE oprócz przesyłania sygnałów, są przeznaczone również do zasilania urządzeń o mocy do 30W każdy.

 • Dlaczego przedsiębiorstwa decydują się na relokację maszyn?

  Przedsiębiorstwa decydują się na relokację maszyn z różnorodnych powodów, które często są związane z strategicznymi celami biznesowymi i operacyjnymi.

 • HIWIN oferuje rozwiązania ruchu z jednego źródła

  HIWIN rozszerza zakres mocy swoich komponentów napędów elektrycznych o nowy wzmacniacz napędowy o mocy 2 kW oraz nowe serwomotory o mocy 1,2 kW i 2 kW. Specjalista w dziedzinie technologii ruchu oferuje w ten sposób bardziej wyrafinowany wybór, a tym samym bardziej ukierunkowane wykorzystanie swoich komponentów w automatyce. 

 • Sonepar Polska na liście Diamentów Forbesa

  Firma Sonepar,  dystrybutor artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów otrzymał tytuł Diamentów w szesnastym rankingu publikowanym przez miesięcznik „Forbes”. Jest to coroczne prestiżowe zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się prywatnych firm w Polsce. 

 • Wzorcowanie urządzeń pomiarowych na spożywczych liniach produkcyjnych

  W obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej większość firm produkcyjnych z branży spożywczej widzi dużą potrzebę działania w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności. Szczególnie, że na polskim runku funkcjonuje kilka standardów dotyczących jakości i bezpieczeństwa żywności, jak: ISO, IFS, BRC czy wymogi prawne GMP. Każdy z tych standardów wymaga od wytwórcy kontroli procesu produkcyjnego, a co za tym idzie weryfikacji poprawności wskazań pracującej aparatury kontrolno-pomiarowej.  Dokładność pomiaru jest czynnikiem o najwyższym znaczeniu decydującym o dostępności zakładu i wydajności produkcji.  W tym celu stosuje się procesy kalibracji, które mają zapewniać, że wszystkie zasoby zakładu działają w kierunku poprawy wyniku końcowego. 

Free Joomla! templates by AgeThemes